حمله سایبری گسترده به نهادهای دولتی در 24 کشور

به گزارش شهر ورزش، شرکت مایکروسافت گفت که گروه عامل حمله سایبری در سال گذشته میلادی به شرکت سولارویندز (SolarWinds) نهاد های دولتی، اندیشکده ها و سازمان های غیر دولتی را در 24 کشور دنیا هدف قرار داده است.

حمله سایبری گسترده به نهادهای دولتی در 24 کشور

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، مایکروسافت اعلان داشت که این هفته شاهد حملات سایبری گروه نوبلیوم به آژانس های دولتی، اندیشکده ها، سازمان های غیر دولتی و مراکز مشاوره بودیم.

بر اساس اعلام شرکت مایکروسافت، این موج از حملات نزدیک به 3 هزار حساب ایمیل را در بیش از 150 سازمان هدف قرار داده است. درحالیکه سازمان ها و نهاد ها در ایالات متحده آمریکا هدف حملات بیشتری قرار گرفتند، اما اهداف دیگری هم در دست کم 24 کشور جهان وجود داشتند.

به ادعای شرکت مایکروسافت، نوبلیوم در کشور روسیه همان بازیگری است که حملات سایبری به مشتریان شرکت نرم افزاری سولارویندز در سال 2020 را انجام داد.

این شرکت در مورد نحوه انجام حملات سایبری اخیر افزود: نوبلیوم حملات این هفته را با هک کردن یک حساب ایمیل مورد استفاده آژانس توسعه جهانی ایالات متحده آغاز کرد و از آنجا حملات خود به دیگر سازمان ها را صورت داد.

هک کردن شرکت فناوری اطلاعات سولارویندز که در دسامبر سال گذشته (آذر- دی 99) اعلام شد، گروه نوبلیوم را قادر ساخت تا دسترسی گسترده ای را به اطلاعات هزاران شرکت و دفاتر دولتی داشته باشد. برد نامیت رییس شرکت مایکروسافت این حمله را به نام بزرگترین و پیچیده ترین حمله سایبری در جهان توصیف کرد.

مقام های آمریکایی دسامبر 2020 فاش کردند که هکر ها شرکت نرم افزاری سولارویندز را که از سوی بخش های بزرگ دولت و شرکت های آمریکایی اداره می شد، به خطر انداختند. عملیات هکری شرکت سولارویندز به روسیه نسبت داده شد.

منبع: فرارو
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 422

به "حمله سایبری گسترده به نهادهای دولتی در 24 کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله سایبری گسترده به نهادهای دولتی در 24 کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید