روایت جنجالی از اتفاقات استادیوم آزادی

به گزارش شهر ورزش، تصاویر تلخی که از استادیوم آزادی در روز افتتاح لیگ برتر بیست و سوم منتشر شد، بازتاب های زیادی داشت و در واقع شروع لیگ را تحت تاثیر خود قرار داد. درباره این موضوع و بعلاوه سر و شکل تیم ها در هفته نخست لیگ برتر با مجید جلالی گفتگویی را انجام دادیم.

روایت جنجالی از اتفاقات استادیوم آزادی

مجید جلالی به خبرنگار ورزشی اطلاعات آنلاین گفت: اگر بخواهیم درباره هفته اول لیگ، تعداد گل های زده شده را ملاک قرار دهیم و صحبت کنیم خب از این حیث آغاز خوبی بود اما اگر برویم روی پارامترهای دیگر آن چیزی که من دیدم برای آغاز کیفیت خوبی بود. من بازی استقلال را دیدم که خیلی سنجیده و خوب عمل کرد. واقعا فکر می کنم جواد می تواند یک گل محمدی برای استقلال گردد. اگر به او اعتماد نمایند و فضای کارش را خراب ننمایند استقلال به ثبات می رسد. وی اضافه نمود: از طرفی سپاهان به نظرم خوب نشان داد. تیم خیلی تاکتیکی ای بود. آنها می دانند در لحظات مختلف بازی چه کار کند.

وی درباره پرسپولیس هم گفت: بازی را به طور کامل ندیدم و نمی توانم خیلی قضاوت کنم زیرا تنها چند صحنه از بازی آنها را دیدم.

جلالی اضافه نمود: استقلال، پرسپولیس، سپاهان، تراکتور و گل گهر نفرات بهتری دارند. طرفدار از نظر مهره خوب است. فولاد و مس رفسنجان هم خوب هستند. بعضی تیم ها مثل ملوان و صنعت نفت و شمس آذر نفرات جدیدتری دارند. حتی به نظرم ذوب آهن خوب یارگیری نموده است.

وی درباره تصویر ورزشگاه آزادی در روز بازی پرسپولیس و صنعت نفت گفت: اینها همه ناامیدی می آورد. جوان های جامعه ناامید می شوند. هفته دو و سوم مرداد و هفته اول لیگ برتر چنین تصویری از نماد ورزش و فوتبال ما خوب نیست. حس سرخوردگی می آورد. من نمی دانم چطوری آقایان نتواسته اند این مسائل را حل نمایند. یادم هست خیلی سال پیش، در جلسه ای بودیم بحث این بود که این ورزشگاه سال ها قبل ساخته شده و ما توان حفظش را نداریم. می گفتند بودجه حفظ آن را نداریم. آن موقع گفتند سال 53 انقدر میلیون خرج شده و الان صدها برابر هزینه نگهداری اش می گردد. می گفتند به حال خودش رها کنید این ورزشگاه را. در واقع مسیر این بود که ورزشگاه بی مصرف و متروکه باشد. این جلسه 33 سال قبل بود. اگر اشتباه نکنم اواخر دهه 60 بود.

سرمربی مطرح فوتبال کشور در ادامه به اطلاعات آنلاین گفت: شما حساب کنید بچه ای که در روستاهای کشور است با تماشا این صحنه با همه وجودش از آینده ناامید می گردد. نمی دانم پشت پرده چیست. تعجب می کنم که چرا از آخرین بازی فصل پیش تا الان برای درست کردن سکوها اقدامی نکردند!

وی درباره نبودن تماشاگران نیز گفت: این هم موضوعاتی را در پی دارد. چرا از حضور مردم ترس داریم؟ اینها نقص های بزرگ است. خیلی از بخش های خصوصی که دست خود مردم است تخصصی پیش می روند. بخش هایی که دست دولت است پارامترهای تخصصی را دنبال نمی کند و همه مسائل از همینجا آغاز می گردد.

پیشکسوت فوتبال پیرامون حضور بانوان در یک بازی لیگ برتر گفت: در سیرجان بانوان رفتند و حس و حال ورزشگاه خیلی بهتر بوده است. الان خیلی ها می گویند ورزشگاه آزادی را این شکلی کردند تا بانوان را راه ندهند و وقتی هم فیفا سوال کرد بگویند ببینید، سکوهایمان آماده نیست.

جلالی در سرانجام درباره برخوردهای شبانه با خاطیان لیگ برتر گفت: اینها بد نیست برای آغاز. در گذشته این سروصداها فشارهای زیادی وارد کرد ولی مطمئن باشید این راه چاره نیست و فقط یک مسکن است. ما باید سراغ راههای باثبات و اعتمادسازی را برویم. این تنبیه کردن ها راه های تربیتی نیست. کار اساسی این است که بین اعضای باشگاههای فضای اعتماد ایجاد کنید. الان اعتماد نیست. الان جلوی اینها را می گیرید از یک جای دیگر بیرون می زند.

منبع:اطلاعات آنلاین

منبع: فرارو
انتشار: 20 مرداد 1402 بروزرسانی: 20 مرداد 1402 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 960

به "روایت جنجالی از اتفاقات استادیوم آزادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت جنجالی از اتفاقات استادیوم آزادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید