سفر به 3400 سال قبل با آنالیز مدفوع خفاش!

به گزارش شهر ورزش، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، کشف مدفوع باستانی یک خفاش در جامائیکا باعث خوشحالی محققان شده است.

سفر به 3400 سال قبل با آنالیز مدفوع خفاش!

پنج گونه از خفاش ها به طور همزمان طی مدت 3400 سال در غارهای جامائیکا زندگی می کردند و لایه های مختلفی از مدفوع آنها بر روی زمین غار باقی مانده که ارتفاع آن در حال حاضر به دو متر می رسد و به میزان قابل توجهی دست نخورده باقی مانده است.

تحقیقات پژوهشگران دانشگاه اوتاوای کانادا و تحلیل محتوای شیمیایی لایه های مختلف این ماده نشان می دهد که رژیم غذایی خفاش ها چگونه در گذر هزاران سال تغییر نموده و از همین طریق می توان به تغییرات زیست محیطی و طبیعی محل زندگی این جانداران پی برد.

نمونه برداری عمودی از نمونه مدفوع موجود در غار اطلاعات زیادی را در اختیار دانشمندان قرار داده است. یافته های اولیه حاکیست خفاش ها در گذر زمان همواره هم از انواع میوه و هم انواع حشرات تغذیه می کردند ولی نسبت این دو گونه در ادوار مختلف تاریخی تغییر نموده است.

کشف دیگر محققان این بوده که در یک دوره خشکسالی طولانی مدت بین هزار تا سه هزار سال پیش، خفاش ها عمدتاً از میوه تغذیه می کردند، زیرا به علت کمبود آب راکد از جمعیت حشرات کاسته شده بود.

همچنین در یک مقطع تاریخی دیگر سطح کربن در مدفوع خفاش ها افزایش یافته که نشانگر زمان شروع برداشت نیشکر در جامائیکا است. زیرا هنگام سوزاندن برگ نیشکر به منظور رهایی از مزاحمت آن، مقدار زیادی کربن فراوری می گردد.

آنالیز ها برای کسب اطلاعات بیشتر از این نمونه منحصربه فرد طبیعی ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 261

به "سفر به 3400 سال قبل با آنالیز مدفوع خفاش!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به 3400 سال قبل با آنالیز مدفوع خفاش!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید