عمران خان: آمریکا باید پیش از خروج راه چاره سیاسی برای افغانستان ایجاد کند

به گزارش شهر ورزش، درحالی که کمتر از 3 ماه به تکمیل فرایند خروج نیروهای خارجی از افغانستان به جامانده است، نخست وزیر پاکستان از آمریکا خواست پیش از خروج یک راه چاره سیاسی برای بحران افغانستان ایجاد کند.

عمران خان: آمریکا باید پیش از خروج راه چاره سیاسی برای افغانستان ایجاد کند

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، همزمان با بن بست مذاکرات بین الافغانی در قطر و افزایش خشونت ها و سقوط سریالی شهرستان های افغانستان پس از شروع فرایند خروج نیروهای خارجی از این کشور، عمران خان نخست وزیر پاکستان تاکید نمود که آمریکا باید پیش از خروج یک راه چاره سیاسی در افغانستان ایجاد کند.

نخست وزیر پاکستان در پاسخ به پرسش آکسیوس مبنی بر اینکه آیا از خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان خرسند است، گفت: از یک نظر خرسند هستم، چون در افغانستان هیچ راه چاره نظامی وجود ندارد، اما نگرانی من این است که آن ها بدون رسیدن به یک توافق سیاسی آنجا را ترک می نمایند و احتمال بروز جنگ داخلی در افغانستان وجود دارد.

عمران خان با تاکید بر اینکه توافق سیاسی در افغانستان به معنی ایجاد دولت ائتلافی است، اضافه نمود که راه چاره دیگری جز این وجود ندارد.

وی اظهارداشت که بیش از 70 هزار پاکستانی در نتیجه جنگ آمریکا در افغانستان کشته شده اند و این کشور بیشترین قربانی را در این جنگ داده است.

نخست وزیر پاکستان با رد احتمال عملیات آمریکا از خاک این کشور در افغانستان گفت: ما خواهان صلح هستیم و نمی خواهیم بخشی از هیچ تقابلی باشیم.

عمران خان درحالی از آمریکا می خواهد پیش از خروج از افغانستان یک راه چاره سیاسی برای بحران این کشور ایجاد کند که براساس جدول زمانی اعلام شده توسط جو بایدن، فرایند خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان باید تا 20 شهریور تکمیل گردد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 تیر 1400 بروزرسانی: 17 تیر 1400 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 367

به "عمران خان: آمریکا باید پیش از خروج راه چاره سیاسی برای افغانستان ایجاد کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عمران خان: آمریکا باید پیش از خروج راه چاره سیاسی برای افغانستان ایجاد کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید