پلیس اورلاندو از نرم افزار تشخیص چهره آمازون استفاده می نماید ، تشدید نگرانی های فعالان حقوق شهروندی ایالات متحده

به گزارش شهر ورزش، با وجود همه بحث ها و اختلاف نظر ها درباره استفاده یا عدم استفاده از پلت فرم شناسایی بحث انگیز آمازون، این نرم افزار تشخیص چهره هوشمند مبتنی بر هوش مصنوعی به وسیله پلیش اورلاندو در استان فلوریدا مورد استفاده قرار می گیرد.

پلیس اورلاندو از نرم افزار تشخیص چهره آمازون استفاده می نماید ، تشدید نگرانی های فعالان حقوق شهروندی ایالات متحده

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، اگرچه از مدت ها پیش استفاده از تکنولوژی تشخیص چهره به وسیله نهادهای امنیتی مورد توجه سازمان حمایت از شهروندان قرار گرفته و آنان مخالف این فرایند هستند، اما به نظر می رسد این موضوع از دید پلیس اورلاندو یک موضوع عادی ارزیابی می گردد و پلیس اورلاندو میخواهد از این تکنولوژی به نفع دستگیری مجرمان استفاده کند.

شاید برایتان سوال باشد چرا نهادهای حقوق بشری مخالف استفاده از تکنولوژی تشخی چهره هستند؟ پاسخ این است که این تکنولوژی به طور مداوم در حال رصد چهره افراد است و برای دوربین های نظارتی تفاوتی ندارد که افرادی که رصد می شوند مجرم محسوب می شوند یا خیر.

افزون بر این ها آمازون از سوی گروههای فعال حقوق بشری و سازمان های حقوق مدنی انتقاداتی سنگین در مورد فعالیت های خود دریافت نموده است. به خصوص با توجه به این که از تکنولوژی تشخیص چهره آمازون در مرز مکزیک نیز استفاده شده است و این تکنولوژی برای بیرون کردن رنگین پوستان از خاک ایالات متحده مورد استفاده قرار گرفته است.

افزون بر این ها با وجود این که آمازون مدعی صحت تشخیص سیستم های خود تا بالغ بر 90 درصد است، اما به نظر می رسد این تکنولوژی تا حدی که آمازون مدعی شده قدرتمند و دقیق نیست و حتی در تشخیص بعضی اقلیت ها بسیار ضعیف عمل می نماید. با همه این ها جالب است بدانید پلیس اورلاندو تحت فشار نهادهای حقوق بشری قراردادش با آمازون را در اواخر ماه ژوئن سال گذشته منقضی کرد. اما برنامه آزمایشی خود را بار دیگر از ماه اکتبر سال گذشته، شروع کرد.

مت کالج، یک وکیل فعال در حوزه آزادی تکنولوژی و آزادی های مدنی در بیانیه ای در این خصوص گفت: تبریک به اداره پلیس اورلاندو برای به دست آوردن آنچه که ما مدت ها هشدار دادیم انجام ندهد. سیستم نظارت آمازون نه تنها درست کار نمی نماید، بلکه تهدیدی برای حفظ حریم خصوصی و آزادی های مدنی است.

منبع: انتخاب
انتشار: 27 آذر 1401 بروزرسانی: 27 آذر 1401 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 858

به "پلیس اورلاندو از نرم افزار تشخیص چهره آمازون استفاده می نماید ، تشدید نگرانی های فعالان حقوق شهروندی ایالات متحده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس اورلاندو از نرم افزار تشخیص چهره آمازون استفاده می نماید ، تشدید نگرانی های فعالان حقوق شهروندی ایالات متحده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید