اعلام آمادگی کامل انصارالله برای مبادله اسیران در آستانه ماه مبارک رمضان

به گزارش شهر ورزش، رئیس کمیته امور اسیران دولت نجات ملی یمن بر آمادگی کامل صنعا برای مبادله اسیران به ویژه در آستانه ماه مبارک رمضان تاکید نمود.

اعلام آمادگی کامل انصارالله برای مبادله اسیران در آستانه ماه مبارک رمضان

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از المسیره، عبدالقادر المرتضی رئیس کمیته ملی امور اسیران دولت نجات ملی یمن، مجددا بر آمادگی برای انجام عملیات تبادل گسترده و کامل همه اسیران اگر طرف دیگر ابراز آمادگی کند، تاکید نمود.

وی در توئیت خود در شب گذشته بیان کرد: ما بارها آمادگی کامل خود را برای انجام عملیات مبادله فراگیر و کامل همه اسیران اعلام نموده ایم.

المرتضی تاکید نمود: ما بازهم تاکید می کنیم که آماده هستیم تا در صورتی که طرف دیگر آماده باشد به ویژه در آستانه ماه مبارک رمضان مبادله اسیران انجام گردد.

از سوی دیگر محمد علی الحوثی عضو شورای سیاسی یمن هم بر مبادله اسیران تاکید نمود و متجاوزان و متحدان آن و سازمان ملل را مسئول تاخیر در این زمینه دانست و گفت: این یک پرونده بشردوستانه است که نباید منوط به انتخاب لیست های خاص یا مطالبات بستگان درجه یک مزدوران با هزینه دیگران گردد. در این راه چاره همه باید بصورت مساوی در نظر گرفته شوند.

مذاکرات تبادل زندانیان بین انصارالله و نیروهای متجاوز ائتلاف در دسامبر 2018 در استکهلم سوئد برگزار گردید و در آن دو طرف توافق کردند که 15 هزار اسیر را مبادله نمایند، اما این موضوع با شکست روبرو شد.

پس از آن، مذاکرات مجدداً در امان پایتخت اردن برگزار و به آزادی حدود یک هزار و 100 اسیر از هر دو طرف منجر شد، اما پس از آن تا به امروز در زمینه اسیران دو طرف به جز ده ها مبادله کوچک که به وسیله میانجیگری محلی و بدون دخالت خارجی و نیروهای ائتلاف در داخل یمن اجرا شده، هیچ مبادله ای انجام نشده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 259

به "اعلام آمادگی کامل انصارالله برای مبادله اسیران در آستانه ماه مبارک رمضان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام آمادگی کامل انصارالله برای مبادله اسیران در آستانه ماه مبارک رمضان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید