جونده عصر یخبندان انتها بلوطش را خورد

به گزارش شهر ورزش، به گزارش خبرنگاران به نقل از گیم فا وقتی شرکت متمول دیزنی، کمپانی فاکس قرن بیستم را به صورت کامل خریداری کرد، استودیوی بلو اسکای (Blue Sky)، شرکتی را که پشت فرنشایز محبوب عصر یخبندان بود، تعطیل کرد.

جونده عصر یخبندان انتها بلوطش را خورد

کمپانی دیزنی هنوز با برند عصر یخبندان در حال تجارت است و از یک فیلم و مجموعه فیلم های کوتاه نو برای تقویت بخش استریم خود با عنوان دیزنی پلاس استفاده می کند، با این حال استودیوی اصلی پشت این فرنشایز دیگر وجود خارجی ندارد. با این وجود، برخی از انیماتورهای استودیوی بلو اسکای به عنوان آخرین اقدام و عملکرد خود، با هم همراه شدند تا با استودیو خداحافظی کنند.

انیمیشن عصر یخبندان اولین بار با داستان اسکرات شروع شد، جونده ای که وسواس زیادی برای حفظ یک بلوط داشت و پنج فیلم کامل را صرف تلاش برای رسیدن به این هدف ساده کرد.

با نمایش صبح چهارشنبه 13 آوریل عصر یخبندان: داستان های اسکرات در دیزنی پلاس، آخرین انیمیشن استودیوی بلو اسکای نیز رونمایی شد. در این فیلم چند ثانیه ای اسکرات را نشان می دهد که بالاخره بلوط را می خورد و از این عمل لذت می برد.

در بیانیه انیماتورهای سابق بلو اسکای آمده است: در روزهای پایانی استودیوی بلو اسکای، تیم کوچکی از هنرمندان ما گرد هم آمدند تا یک تصویر نهایی ثبت کنند. این تصویر یک خداحافظی است، یک مراسم بدرود با شرایط خودمان.

استودیو انیمیشن سازی بلواسکای، از جمله زیرمجموعه های کمپانی فاکس قرن بیستم به شمار می رفت. در سال 2019 میلادی، کمپانی دیزنی، کمپانی فاکس را خریداری کرد و در همان ابتدا تصمیم گرفت تا استودیوی انیمیشن سازی بلواسکای را تعطیل کند.

نوترین مطالب

­جشنوارۀ سنگ تراشی در کانادا

آهنگساز افسانه ای از سینما خداحافظی می کند

نفرین قهرمان جام جهانی فوتبال!

افسردگی پس از زایمان برای پدران هم رخ می دهد!

در این ویدیوی کوتاه منتشر شده، یک بلوط بر روی زمین های برفی دیده می شود؛ سپس، اسکرات به سمت این بلوط می دود و آن را در دستان خود می گیرد. او مدام به اطراف خود می نگرند تا از خطرات دوری کند. خوشبختانه، برای اولین بار از زمان معرفی اسکرات در انیمیشن عصر یخبندان در سال 2002، اسکرات پیروز می شود تا بلوط خود را بخورد.

استودیو انیمیشن سازی بلواسکای در سال 1987 میلادی تاسیس شده بود و در ابتدا به عنوان یک کمپانی در زمینه جلوه های ویژه برای تبلیغات کار می کرد. در سال 2002 میلادی، آن ها اولین انیمیشن سینمایی خود را عرضه کردند و بدین ترتیب، یکی از دوست داشتنی ترین فرنچایزها در تاریخ سینما به وجود آمد. به جز فرنچایز عصر یخبندان، فرنچایز ریو (Rio) نیز از همین استودیو است.

از جمله انیمیشن های دیگری که از طریق استودیو بلواسکای ساخته شده است می توان به انیمیشن ربات ها (Robots)، هورتون صدایی می شنود (Horton Hears a Who) و انیمیشن بادام زمینی ها (The Peanuts Movie) اشاره کرد. آخرین انیمیشن سینمایی آن ها تحت عنوان جاسوسان نامحسوس (Spies in Disguise) در ماه دسامبر سال 2019 به اکران درآمد.

فرنچایز عصر یخبندان اکنون به کمپانی دیزنی متعلق است و آن ها پخش سریال انیمیشنی عصر یخبندان: داستان های اسکرات (Ice Age: Scrat Tales) را از تاریخ 13 آوریل 2022 (24 فروردین 1401) شروع کرده اند.

منبع: خبرکانادا
انتشار: 30 تیر 1401 بروزرسانی: 30 تیر 1401 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 779

به "جونده عصر یخبندان انتها بلوطش را خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جونده عصر یخبندان انتها بلوطش را خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید